Červánek / Lukáš Kovanda

TÝDEN.CZ

16. 1. 2019
Rubrika: Po(p)střehy

Klaus si iluze nedělá, zlato je cestou k svobodě a bohatství

Autor: Lukáš Kovanda

19.01.2012 11:00

Evropská integrace bez iluzí z pera prezidenta Václava Klause či kniha Svoboda jménem zlato, to jsou dva úspěšné ekonomické knižní tituly loňského roku.

Které další ekonomické knihy se v ČR v roce 2011 nejlépe prodávaly? Podívejte se níže na TOP 10 podle webového knihkupectví Kosmas.cz.

Mě těší, že v žebříčku jsou zastoupeny obě mé knížky. Děkuji za čtenářskou přízeň! Doufám, že ji nezklamu ani ve svých dalších publikacích.

Doufám, že ji nezklamu ani na svém novém facebookovém profilu

http://cs-cz.facebook.com/LukasKovanda.ekonom,

na nějž tímto zvu všechny čtenáře tohoto blogu. Budu velmi potěšen, stanete-li se mými fanoušky. Na oplátku mohu slíbit, že se dočkáte jedinečného obsahu tohoto profilu.

A nyní už slíbený TOP 10 (který sem - výjimečně - kopíruji právě z mého FB profilu, kde se již se objevil před několika dny):

•1.      Tomáš Sedláček: Ekonomie dobra a zla

•2.      Niall Ferguson: Vzestup peněz

•3.      Václav Klaus: Evropská integrace bez iluzí

•4.      Hans Bocker: Svoboda jménem zlato

•5.      Lukáš Kovanda: Příběh dluhové smršti

•6.      John Vanhara: Podnikání v USA

•7.      Pavel Kohout: Dramata a frašky ekonomie

•8.      Lukáš Kovanda: Příběh dokonalé bouře

•9.      Miloš Pick: Stát blahobytu, nebo kapitalismus?

•10.  Vladimír Pikora, Markéta Šichtařová: Všechno je jinak aneb Co nám neřekli o důchodech, euru a budoucnostiNelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  6.2

Diskuze

Lukáš Kovanda

Červánek je můj nejoblíbenější druh mraku. Kondenzuje v sobě vedle vodních par i fabulózní směs romantiky, naděje, optimismu, touhy... Co to má společného s ekonomií? Nic. Anebo možná všechno. Vítám Vás na blogu převážně populární ekonomie, čili pop-ekonomie: ano, pop-ekonomové se neštítí kalkulovat ani romantiku, naději, optimismus a touhu...

Oblíbenost autora: 7.68

O autorovi

Hlavní analytik časopisu Týden je též ředitelem společnosti Prague Twenty a přednáší na Národohospodářské fakultě VŠE. Bádá ve sféře filozofie a metodologie ekonomické vědy, vědecké texty publikuje v žurnálu Politická ekonomie. Je autorem knihy Příběh dokonalé bouře a hovory (nejen) s laureáty Nobelovy ceny o finanční krizi, bestselleru Příběh dluhové smršti a hovory (nejen) s laureáty Nobelovy ceny o dopadech finanční krize a nejnověji "učebnice pop-ekonomie" s názvem Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé. Disclaimer: Informace na této stránce jsou poskytovány pouze s úmyslem diskutovat na dané téma, nejsou investičními doporučeními. Za žádných okolností nepředstavuje tato informace doporučení k nákupu či prodeji cenných papírů.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031